Nowosądeckie filmy w Sandomierzu

Filmy z sądeckiego festiwalu filmowego „Nowe kino – Nowy Sącz” prezentowane będą w Sandomierzu na tamtejszym 14 Festiwalu Filmów – Spotkań Niezwykłych. Sandomierskie wydarzenie odbędzie się w dniach 28 kwietnia – 3 maja bieżącego roku.

 

Filmy z ubiegłorocznego I Festiwalu „Nowe kino – Nowy Sącz” zaprezentowane zostaną 30 kwietnia o 14:00 w Katolickim Domu Kultury przy ul. Mariackiej 12. W skład zestawu najciekawszych filmów z nowosądeckiego festiwalu wejdą etiudy: Redaktor, La Etiuda, Czułość, Lila, W narożniku i Dzień babci.

 

 

Przypomnijmy, że pierwsza z wymienionych etiud, satyra na współczesna telewizję pt. Redaktor w reżyserii Pawła Wróbla otrzymała Złotego Sędziwoja, nagrodę główną festiwalu. Srebrny Sędziwój został przyznany za film La Etiuda w reżyserii Martina Ratha, a Brązowy Sędziwój za film Czułość w reżyserii Emilii Zielonki. Pracami jury kierowała reżyserka Kinga Dębska.

Odbywający się w dniach 25-26 listopada 1. Festiwal Filmowy „Nowe kino – Nowy Sącz”  pod artystycznym kierownictwem reżysera Roberta Glińskiego miał charakter konkursowego przeglądu krótkometrażowej filmowej twórczości fabularnej. Festiwal był zasadniczo skierowany do studentów szkół filmowych, ale otwarty na niezależne krótkometrażowe produkcje filmowe. /Na zdjęciu: laureaci i organizatorzy nowosądeckiego festiwalu/.

Sandomierski festiwal odbywa się od 2003 roku. Ideą Festiwalu Filmów – Spotkań Niezwykłych jest przede wszystkim promowanie polskich twórców, polskiego kina oraz szeroko pojęta edukacja młodych widzów. Organizatorzy zapraszają widzów na kilkadziesiąt wydarzeń – projekcji filmowych, przeglądów, retrospektyw i spotkań autorskich.

 

 

Źródło: http://www.festiwalniezwykly.pl, własne/

Post Author: nkadmin