Jury 1.FF

PRZEWODNICZĄCA JURY

Kinga Dębska

Kinga Dębska

jest absolwentką reżyserii filmowej praskiej FAMU, a wcześniej japonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Ma na swoim koncie kilkanaście filmów dokumentalnych, ostatnim z nich jest nagrodzona Orłem pełnometrażowa „Aktorka” o Elżbiecie Czyżewskiej. Za swój debiut fabularny „Hel” dostała nagrodę za najlepszy scenariusz na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie. „Moje córki krowy” jest jej drugim filmem fabularnym, za który dostała Orła za najlepszy scenariusz, nagrodę publiczności, nagrodę dziennikarzy oraz nagrodę kin studyjnych i lokalnych na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz ponad piętnaście innych nagród w Polsce i na świecie. „Moje córki krowy” obejrzało w kinach ponad 730 tysięcy widzów.

 

 

 

 

 

 

 

Joanna Żółkowska

Joanna Żółkowska

Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWST w Warszawie (1972). Debiutowała rolą Zosi w słynnych mickiewiczowskich „Dziadach” w reżyserii Konrada Swinarskiego w Starym Teatrze w Krakowie. Aktorka Teatru Powszechnego i Teatru 6. piętro w Warszawie. Występowała gościnnie w Teatrze Scena Prezentacje, stworzyła wiele kreacji w spektaklach Teatru Telewizji, przygotowała kilka monodramów. Ma na swoim koncie wiele ról filmowych, m.in. w „Szklanej kuli” Stanisława Różewicza, „Strachu” Antoniego Krauzego, „Na koniec świata” Łazarkiewicz. Wyróżniona Nagrodą im. Leona Schillera, Nagrodą im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego oraz nagrodami aktorskimi na festiwalach teatralnych w Kaliszu, Opolu i Olsztynie.

 

 

 

 

 

 

 

Paweł Sztompke

Paweł Sztompke

muzykolog, od 1977 roku dziennikarz Polskiego Radia. Jego specjalnością muzyczną, radiową jest muzyka filmowa. Prowadzi audycje „Muzyczna Jedynka” i „Ostatni seans filmowy” oraz spotkanie z publicznością „Muzyka w kinie i poza nim”. W 2008 roku otrzymał nagrodę Złoty Mikrofon za ogromną wiedzę i popularyzację polskiej muzyki rozrywkowej i filmowej w znakomitym kontakcie ze słuchaczami na antenach Polskiego Radia. W roku 2015 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju Polskiego Radia.