Konkurs

Festiwal skierowany jest do studentów szkół filmowych, ale jest otwarty również na niezależne krótkometrażowe produkcje filmowe.

Festiwal Filmowy Nowe Kino – Nowy Sącz ma charakter ogólnopolski i jest konkursowym przeglądem krótkometrażowej filmowej twórczości fabularnej i jest otwarty na wszelką twórczość filmową poczynając od filmów, które powstały w szkołach filmowych a na offowej twórczości kończąc.

Celem Festiwalu jest Inicjowanie i propagowanie nowatorskich działań kulturalnych ze szczególnym uwzględnieniem sztuki filmowej wśród zarówno twórców jak i jej odbiorców. Festiwal ma być w zamyśle okazją do zaprezentowania dokonań młodych twórców i adeptów szkół filmowych.

Dyrektorem Artystycznym festiwalu jest wybitny polski twórca filmowy – Robert Gliński, a przewodniczącą Jury Konkursowego – Kinga Dębska – reżyserka m.in. nagrodzonego na wielu festiwalach filmu „Moje córki krowy”.

Kwalifikacją konkursową objęte są filmy fabularne spełniające następujące kryteria:

  • czas trwania filmu nie może przekroczyć 30 minut;
  • filmy muszą być zrealizowane po 2016 roku.

 

Lista filmów zakwalifikowanych do Konkursu będzie ogłoszona na stronie internetowej Festiwalu www.nowekino.nowysacz.pl do dnia 28 października 2018 roku.

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są w regulaminie Festiwalu.